Eis Sound już w technologii DAB!

Eis Sound w technologii DAB+

Cyfryzacja mediów jest procesem nieuniknionym i niewątpliwie przyszłościowym. Wykorzystanie technik cyfrowych pozwala nam przede wszystkim na efektywniejsze wykorzystywanie zasobów ale także na realizację pewnych usług, które nie były wcześniej dostępne za pomocą technik analogowych wykorzystywanych do tej pory. To właśnie technologia DAB+ (Digital Audio Broadcasting Plus) odpowiada na wszystkie oczekiwania współczesnego słuchacza.

Główną zaletą radia w technologii cyfrowej w porównaniu do analogowej z jaką w większości przypadków mamy do czynienia w tej chwili to idealna jakość dźwięku oraz odbiór bez szumów i przerw. Ponad to dzięki technologii DAB+ w naszych radiach mamy możliwość łatwiejszego wyszukiwania stacji po jej nazwie, informacje na bieżąco aktualizowane o nadawanym utworze i jego wykonawcy oraz większy wybór stacji.

W naszym sklepie oferujemy już Państwu radia w technologii cyfrowego odbioru sygnału DAB+. Są to zestawy iSelect 5 oraz iSelect 2,5 z odpowiednimi dopiskami DAB+.


Zaznaczyć należy iż na obecną chwilę w Polsce w technologii cyfrowej nadają jedynie stacje Polskiego Radia (Jedynka, Dwójka, Trójka, Czwórka oraz Polskie Radio 24), jednak zasięg wciąż się powiększa, a do roku 2020 wszystkie radia powinny przejść na tą technologię transmisji.