Co zrobić gdy Twoje radio Eis Sound ma zakłócenia!

                                                                                                                                                                                                                           


Co zrobić gdy Twoje radio Eis Sound ma zakłócenia!Jak z każdym radiem obierającym sygnał analogowy, również w przypadku radia hiszpańskiego producenta Eis Sound, mogą zdarzyć się sytuacje, że sygnał ten będzie zakłócany. Przerwy odbioru sygnału mogą być spowodowane przede wszystkim słabym sygnałem w naszej miejscowość bądź też grubym stropem wykonanym z płyt żelbetonowych. Inną najczęściej spotykaną sytuacją gdy nasze radio nie chce odbierać jest sytuacja związana z nieprawidłowym zamontowaniem radia, a konkretnie zbyt blisko oświetlenia LED. Oświetlenie typu LED, nawet w przypadku halogenów, często montowanych w suficie podwieszanym, zawiera transformator niezbędny do prawidłowego funkcjonowania, który ściąga i zakłóca sygnał fal radiowych, powodując brak odbioru w naszym radiu. Producent podaje informację, że jednostka centralna powinna znajdować się w odległości minimum jednego metra od halogenów.

W takiej czy innej tego typu sytuacji istnieją dwa proste sposoby na polepszenie sygnału naszego radia. Pierwszym z nich jest delikatne oskrobanie nożykiem przewodu antenowego z izolacji dołączanego do kompletu i podpięcie go pod metalowy profil sufitu podwieszanego. Sprawi to zwiększenie powierzchni odpowiedzialnej za odbiór sygnału. W przypadku większości naszych klientów zabieg ten jest wystarczający, jednak gdyby to nie pomogło istnieje jeszcze jeden sposób. Drugim sposobem na poprawę sygnału jest po prostu zakup anteny zewnętrznej dostępnej w większości sklepów z elektroniką i podpięcie jej pod gniazdo koncentryczne, pod które podpięlibyśmy antenę dołączoną w zestawie.

Wymienione wyżej porady całkowicie rozwiązują problemy naszych klientów, pozwalając im cieszyć się czystym odbiorem sygnału bez zakłóceń.